YAĞ ÜRETİMİ

Test Edilmiş Saflık

Uçucu yağlar; bitkilerin tohumlarında, kabuğunda, gövdelerinde, köklerinde, çiçeklerinde ve kısımlarında bulunan doğal aromatik bileşiklerdir. Hem güzel hem de güçlü kokuları olabilir. Eğer bir gül hediye aldıysanız, bir lavanta tarlasında yürüdüyseniz veya taze kesilmiş bir nane kokusunu aldıysanız uçucu yağların aromatik özelliklerini zaten deneyimlemişsiniz. Uçucu yağlar modunuzu yükseltebilir, sizi sakinleştirebilir ve güçlü duygusal tepkiler yaratabilir. Evet uçucu yağlar, güzel bir kokudan çok daha fazlasıdır.

Ekstraksiyon Metodu

Uçucu yağlar, çoğunlukla, buharın bitki materyali yoluyla basınç altında dolaştırıldığı, uçucu yağların

buhara bırakıldığı düşük ısıdaki bir buhar damıtma işlemi yoluyla çıkarılır.

Buhar Karışımları.

Ekstraksiyon İşlemi

Buhar karışımı soğudukça, su ve yağlar ayrılır ve yağ saf halde toplanır. Doğru kimyasal bileşimde en yüksek kalitede yağ elde edilmesini sağlamak için sıcaklık ve basınç çok yakından izlenmelidir. Çok az ısı ve basınç, değerli yağı serbest bırakmaz; bir özün (ekstrakt) narin kimyasal bileşimini çok fazla kırabilir ve potansiyelini değiştirebilir.

Dikkatlice kontrol edilen bir ekstraksiyon işlemi için eşit derecede önemli olan, uçucu yağ bileşiklerinin en yoğun olduğu mükemmel zamanda hasat edilen doğru bitki türlerinin ve bitki parçalarının titiz bir şekilde seçilmesi, ayrıca kaliteli ve test edilmiş bir uçucu yağ özü gereklidir. Bu karmaşık süreç, bir bilim olduğu kadar bir sanattır ve üstün bir ürün elde etmek için birlikte çalışan deneyimli yetiştiriciler ve damıtıcılar gerektirir.

CPTG Sertifikalı Saf Test Edilmiş Sınıf™

dōTERRA™ CPTG Certified Pure Tested Grad

dōTERRA™ CPTG Certified Pure Tested Grade (Sertifikalı Saf Test Edilmiş Sınıf) uçucu yağlar, bitkilerden özenle elde edilen saf, doğal, aromatik bileşiklerdir. Aktif niteliklerini hafifletecek dolgu maddeleri veya suni bileşenler içermezler ve kirletici maddelerden veya diğer kimyasal kalıntılardan arınmışlardır. Kirleticileri yağlarımızdan uzak tutmak önemli olduğu kadar, güvenlik ve etkinliği garanti etmek için yağların aktif bileşiklerinin doğru seviyelerde bulunmasının sağlanması da gereklidir. Birçok yağın terapötik sınıf olduğu iddia edilebilir ve bazıları saf olabilir, ancak birkaçı kimyasal bileşim için sıkı teste tabidir. dōTERRA CPTG Sertifikalı Saf Test Edilmiş Sınıf uçucu yağlar, her kısmın hem ekstrakt saflığı hem de bileşim güçlülüğünden emin olmak için Kütle Spektrometresi ve Gaz Kromatografisi kullanılarak çapraz test edilir.

dōTERRA, ideal ortamlarda yetişen ve doğru zamanda dikkatli bir şekilde hasat edilen doğru türlerin botaniklerini seçmek için önde gelen uçucu yağ kimyacıları ve yetiştiricileri içeren küresel ağla yakın işbirliğinde çalışır. Bitkilerin aromatik bileşikleri deneyimli damıtıcılar tarafından ustaca çıkarılır ve saflık ve bileşim sağlamak için kimyasal analizlere tabi tutulur. dōTERRA CPTG Sertifikalı Saf Test Edilmiş Sınıf uçucu yağlar, bugün dünyada mevcut olan en güvenli ve en faydalı yağları temsil eder.

Tüm döTERRA Ürünleri

delias essentials

bilgi@zenginyasam.com

ZENGINYASAM©2020

Open chat
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by